Aplikacja

Gmina Tuchomie położona jest w województwie pomorskim i swoim zasięgiem obejmuje jedną z piękniejszych krain w regionie, jaką jest Pojezierze Bytowskie. Bogactwo krajobrazowe – liczne wzgórza i doliny, łąki i torfowiska oraz jeziora – sprawiają, że okolice te coraz chętniej są odwiedzane przez turystów. Sprzyja temu także sielski charakter okolicy oraz spokojne zakątki, które znaleźć można nawet w szczycie sezonu.

Z walorami regionu można się zapoznać dzięki aplikacji mobilnej „Gmina Tuchomie”, która pełni rolę przewodnika po najbardziej atrakcyjnych miejscach okolicy. Znaleźć tu możemy zabytki, obiekty sportowe oraz miejsca związane z szeroko pojętą kulturą i rękodziełem. Każdy z obiektów zaznaczony jest na mapie, dzięki czemu użytkownik z łatwością może go zlokalizować i odnaleźć do niego najkrótszą drogę.
Aplikacja zawiera także najciekawsze trasy turystyczne, których przemierzenie pozwoli nie tylko na zapoznanie się z walorami przyrodniczymi tych malowniczych terenów, ale też na poznanie ciekawych obiektów znajdujących się na szlaku. Ułatwieniem dla turysty jest opcja nawigowania do początku szlaku oraz możliwość podążania za śladem. Wszystko dzięki technologii GPS.


Mobilny przewodnik daje też możliwość podejrzenia najciekawszych wydarzeń z terenu gminy Tuchomie, które są atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów.

Każdy z obiektów, tras i wydarzeń można dodać do planera, który pełni funkcję podręcznego kalendarza z miejscami wartymi zobaczenia, o których chcemy pamiętać i mamy zamiar odwiedzić je w najbliższym czasie.

Polecane trasy

0:40
7.1 km

Ścieżka Naleton

Ścieżka zaczyna się w miejscowości Trzebiatkowa, skąd udajemy się w kierunku drogi krajowej nr 20, którą przecinamy, i następnie drogą gruntową objeżdżamy jezioro Trzebiatkowskie Małe – Naleton....

2:00
17.3 km

Szlak Zwiniętych Torów

Jedna z najdłuższych i najpiękniejszych ścieżek rowerowych, biegnąca przez całą gminę Tuchomie dawnym nasypem kolejowym. Zaczynając od jeziora Długiego w Tuchomku przez Tuchomie, Trzebiatkową, a...

Pobierz aplikację